Witaj gość!

Podgląd aktualności

inkubatorNGO :: Podgląd aktualności

Zapraszamy na V Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych!

Dodano: 12.10.2016 | Autor: Sektor 3 Słubice


slubickie_forum_ngo_2016_plakat24 października 2016 r. o godz. 17.00 – fundacje i stowarzyszenia działające na terenie gminy Słubice spotkają się na V Słubickim Forum Organizacji Pozarządowych. To wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć Ciebie i Twojej organizacji! Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października.

Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych to coroczne wydarzenie, którego celem jest wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy organizacjami pozarządowymi, społecznikami, władzami i zaproszonymi gośćmi. Jak zwykle organizatorzy przygotowali bogaty program, tak aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

Cztery wiodące tematy spotkania to: przyszłoroczny program współpracy Gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi, najnowsze zmiany w przepisach dla fundacji i stowarzyszeń, ekonomia społeczna, działania na rzecz osób niepełnosprawnych i współpraca transgraniczna między polskimi i niemieckimi organizacjami – wylicza Adam Szulczewski z Sektora 3 Słubice.

Dodatkowo, podsumujemy ostatnią edycję programu Działaj Lokalnie. Poznamy od kuchni biznes społeczny na przykładzie spółki Dalej Razem z Zielonej Góry, która zatrudnia osoby z autyzmem – dodaje.

Ekonomia społeczna będzie ważnym punktem forum. Osoby zainteresowane spółedzielczością socjalną i przedsiębiorczością społeczną, w trakcie spotkania będą mogły skorzystać z wiedzy i doświadczenia doradców oraz animatorów Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

W programie spotkania znalazło się również miejsce na Gminny Program Rewitalizacji dla Gminy Słubice, nad którym właśnie rozpoczynają się prace. – Tutaj bardzo ważna będzie rola organizacji pozarządowych. Obecna perspektywa unijna kładzie duży nacisk na działania społeczne w rewitalizacji i organizacje wydają się naturalnym partnerem do ich realizacji – uważa A. Szulczewski.

V Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych odbędzie się 24 października o godz. 17.00 w sali konferencyjnej w słubickim Collegium Polonicum.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października pod nr tel. 884 309 488 lub adres e-mail: sektor3@fundacjacp.org.

Forum organizują: Sektor 3 Słubice, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i Urząd Miejski w Słubicach przy współpracy z Kołem TWK w Słubicach, Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze i Ośrodkiem Działaj Lokalnie w Słubicach.

Patroni medialni: portal Slubice24.pl i telewizja HTS Słubice.

 

Program V Słubickiego Forum Organizacji Pozarządowych

(24.10.2016 r., godz. 17.00 Collegium Polonicum w Słubicach – sala konferencyjna)

16.45 Rejestracja uczestników  
17.00 Otwarcie forum i powitanie uczestników Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, Prezeska Fundacji na rzecz Collegium Polonicum Magdalena Tokarska
17.10 Podsumowanie IX edycji programu Działaj Lokalnie Marta Stachowska, Ośrodek Działaj Lokalnie w Słubicach
17.20 Przedsiębiorczość społeczna na przykładzie Dalej Razem sp. z o.o.  Mateusz Andrysiak, Prezes Dalej Razem sp. z o.o.*
17.30 Program Rewitalizacji dla Gminy Słubice Anna Andrysiak
17.35 Wprowadzenie do stolików tematycznych Adam Szulczewski, Sektor 3 Słubice
  Stoliki tematyczne:  
17.40 Współpraca transgraniczna między organizacjami z Frankfurtu nad Odrą i  Gminy Słubice „Szanse – Przeszkody – Możliwości” Kamil Szlosek, verbuendungshaus fforst e.V. in Frankfurt Oder
  Konsultacje Programu współpracy Gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi w 2017 r. oraz zmiany w przepisach dla NGO Urząd Miejski w Słubicach

 

Sektor 3 Słubice

  ABC Ekonomii Społecznej Marzena Słodownik, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze
  Działania organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych Adam Poholski, Koło TWK Słubice
19.15 Podsumowanie prac przy stolikach moderatorzy stolików
19.45 Zakończenie III Słubickiego Forum Organizacji Pozarządowych

*Do potwierdzenia – program nieznacznie może ulec zmianie

 

Do pobrania:

 

forum_stopka