(function(d,s,a,b){a=d.createElement(s);b=d.getElementsByTagName(s)[0];a.async=1;a.src="https://static.addtoany.com/menu/page.js";b.parentNode.insertBefore(a,b);})(document,"script");
Witaj gość!

Podgląd aktualności

inkubatorNGO :: Podgląd aktualności

Wesprzyj organizację OnkoRejsu!

Dodano: 28.07.2016 | Autor: Sektor 3 Słubice


onko_rejsNiespełna miesiąc pozostał do I Ogólnopolskiego Marszu Onko Rejs Granicami Polski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wagę profilaktyki i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. Słubiccy organizatorzy marszu dopinają wszystko na ostatni guzik, jednak tutaj potrzebne jest rzeczowe i finansowe wsparcie osób dobrej woli.

Przypomnijmy, że akcja odbędzie się w dniach 21-27 sierpnia w całej Polsce. Łącznie 34 grupy przemaszerują stukilometrowe odcinki, aby w sposób symboliczny okrążyć cały kraj. W ten sposób twórcy akcji chcą zwrócić uwagę na znaczenie profilaktyki nowotworowej i podkreślenie, że badania i wczesne wykrycie raka dają szansę na 100% wyleczenie.

W Słubicach akcję organizują wspólnie Stowarzyszenie Eurojumelages oraz Koło Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach. Codziennie o godz. 9.00 uczestnicy marszu będą wyruszali z Plac Bohaterów w Słubicach na wędrówki po okolicy. Do udziału w Onko Rejsie może zgłosić się każdy. Zgłoszenia do udziału w całym marszu (7 dni) lub w więcej niż jednym dniu przyjmowane są do 30 lipca.
Zgłoszenia udziału jednodniowego przyjmowane są do 16 sierpnia. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy online lub skontaktować się z koordynatorem marszu Adamem Poholskim (tel. 502 016 114; sekretariat@jumelages.org.pl).

Potrzebne wsparcie

Jak informują organizatorzy, mile widziane jest wsparcie ludzi dobrej woli. Potrzebne są napoje (woda) i batoniki dla uczestników marszu, a także gadżety, które będą mogli rozdawać po drodze. Potrzebne jest również wsparcie finansowe. – Brakuje nam 2120 zł (stan na 26.07.2016 r.), aby zapewnić noclegi uczestnikom marszu – informuje A. Poholski.

Jak można pomóc? Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia EuroJumelages.

Nr konta: 70 1320 1016 3254 5559 2000 0001 (Bank Pocztowy), w tytule przelewu wpisując „Onkorejs – darowizna”. W zamian organizatorzy umieszczą informację o darczyńcach na stronie internetowej marszu http://twkslubice.jumelages.org.pl/2016onkorejs.htm

W sprawie pomocy rzeczowej (woda, batoniki, gadżety) należy kontaktować się z koordynatorem marszu Adamem Poholskim (tel. 502 016 114).

Planowane trasy marszu – start codziennie o godz. 9.00 z Pl. Bohaterów w Słubicach:

21.08 – Niedziela – Kostrzyn – Górzyca
m.in. zwiedzanie Twierdzy Kostrzyn

22.08 – Poniedziałek – Górzyca – Drzecin
m.in. spacer po murawach kserotermicznych w Owczarach

23.08 – Wtorek – Drzecin – Słubice
m.in. spotkanie z mieszkańcami w siedzibie TWK Słubice

24.08 – Środa – Słubice – Frankfurt – Słubice
m.in. wizyta w ratuszu we Frankfurcie nad Odrą (planowana)

25.08 – Czwartek – Słubice – Świecko
m.in. zwiedzanie miejsca po obozie prac wychowawczej w Świecku

26.08 – Piątek – Świecko – Rąpice
m.in. wizyta w muzeum Bociana w Kłopocie

27.08 – Sobota – Rąpice – Gubin
m.in. przeprawa przez Odrę łodzią straży pożarnej z Ratzdorf (Niemcy) i spotkanie z grupą Zgorzelec-Gubin

Szczegółowe informacje o marszu dostępne są na stronie http://twkslubice.jumelages.org.pl/2016onkorejs.htm

Share