Witaj gość!

Podgląd aktualności

inkubatorNGO :: Podgląd aktualności

Uwaga słubickie organizacje, ruszyły dwa konkursy!

Dodano: 11.04.2018 | Autor: Sektor 3 Słubice


Jak co roku na wiosnę nabór na projekty uruchomił program Działaj Lokalnie. A ci, którzy interesują się ekonomią społeczną mogą starać się również o dofinansowania w ramach mini pakietów „Wspólna Inicjatywa”.

W tym roku wiosna na bogato – można starać się nie tylko o granty z Działaj Lokalnie, ale również na środki przyznawane przez Zieloną Dolinę Odry i Warty w ramach projektu „Rozkręcamy społeczny biznes”.

Oba konkursy przeznaczone są dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych (w drugim mogą brać udział również m.in. spółdzielnie socjalne).

Działaj Lokalnie zachęca do współpracy przy tworzeniu dobra wspólnego lokalnych społeczności. Starać się można o grant w wys. do 6 tys. zł, a termin składania wniosków upływa 15 maja.

Wspólna inicjatywa obejmuje wsparciem projekty rozwijające ekonomię społeczną. Dotacja wynosi maksymalnie 4,5 tys. zł, czas na złożenie wniosku upływa 30 kwietnia.

Więcej szczegółów o obu konkursach będzie można dowiedzieć się podczas mini szkolenia w Sektorze 3 Słubice, które poprowadzi Marta Stachowska, koordynator programu Działaj Lokalnie i animator Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Termin: 19.04.2018 r., godz. 18.00. Miejsce: Sektor 3 Słubice, biuro Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, budynek biblioteki Collegium Polonicum I p.