Witaj gość!

Podgląd aktualności

inkubatorNGO :: Podgląd aktualności

Spotkanie informacyjne programu Równać Szanse 2016

Dodano: 05.09.2016 | Autor: Sektor 3 Słubice


Sektor 3 Słubice i Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania – operator Programu Równać Szanse – zapraszają fundacje, stowarzyszenia, domy kultury, biblioteki i grupy nieformalne z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców, na spotkanie informacyjne poświęcone Regionalnemu Konkursowi Równać Szanse 2016. 12 września, godz. 17.00 w siedzibie Sektora 3 Słubice (I piętro budynku Biblioteki Collegium Polonicum).

W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Dzięki zdobytym w projekcie umiejętnościom młody człowiek z małej miejscowości nauczy się samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczane przez siebie cele, planować swoją przyszłość, wspólnie z innymi młodymi działać.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój u młodych ludzi umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

O dotacje do 8 500 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 lutego 2017 r. i trwające nie dłużej niż do 31 sierpnia 2017 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Termin składania wniosków upływa 25 października 2016 roku, do godziny 12.00.

 

PROGRAM SPOTKANIA – PROGRAM „RÓWNAĆ SZANSE”
12 września 2016 r,
Od godz. 17.00 do udzielenia ostatniej informacji
Miejsce: Sektor 3 Słubice (I piętro budynku Biblioteki Collegium Polonicum)

  • Cele i założenia programu „Równać Szanse” – co trzeba wiedzieć o Programie zanim przystąpi się do wypełniania wniosku o dofinansowanie,
  • Kryteria formalne – wymogi jakie trzeba spełnić aby aplikować do Programu, najczęściej popełniane błędy i jak ich uniknąć, ważne terminy, dokumenty,
  • Kryteria merytoryczne – co trzeba wiedzieć aby powstał dobry projekt do Programu Równać Szanse, gdzie szukać inspiracji i pomysłów, jak zaplanować dobry budżet i harmonogram projektu,
  • Generator wniosków aplikacyjnych bez tajemnic – krok po kroku…od logowania do złożenia wniosku,
  • Indywidualne konsultacje – dla chętnych osób z pomysłami

Spotkanie poprowadzi Joanna Kalińska – Stowarzyszenie Instytut Zachodni – Partner Regionalny Programu Równać Szanse.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na spotkanie: tel. 884 309 488, e-mail: sektor3@fundacjacp.org.