Witaj gość!

Podgląd aktualności

inkubatorNGO :: Podgląd aktualności

Startuj z FIO- spotkanie informacyjne

Dodano: 04.08.2017 | Autor: Sektor 3 Słubice


Jak dostać 5 tys. zł na realizację ciekawego pomysłu? Po pierwsze, trzeba ten pomysł stworzyć. Po drugie, mieć ekipę, z którą chce się go zrealizować. Po trzecie, napisać wniosek i złożyć go w konkursie „Startuj z FIO”. Pomoc oferują specjaliści z Sektora 3 Słubice. Organizują spotkanie dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o warunkach konkursu.

Podczas spotkania, które odbędzie się w środę 9  sierpnia o godz. 10.00 w Sektorze 3 Słubice eksperci z fundacji Ad Rem przedstawią szczegóły konkursu „Startuj z FIO”.

Ten konkurs to propozycja dla młodych organizacji pozarządowych (zarejestrowanych nie dużej niż 30 miesięcy i mających dochody niższe niż 25 tys. zł) oraz dla osób nie związanych z żadną organizacją, które mogą składać wnioski jako grupy nieformalne – liczące min. 3 dorosłe osoby.

Na co można otrzymać pieniądze? Mówiąc w skrócie, na realizację lokalnych, ciekawych i potrzebnych przedsięwzięć. Jak w każdym konkursie, dofinansowanie otrzymają te najlepiej opisane i uzasadnione. Młode NGO’sy oprócz działalności statutowej, mogą również starać się o środki na własny rozwój, w tym m.in. na sprzęt biurowy, oprogramowanie, adaptację lokalu, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy.

Na złożenie wniosku jest czas do 12 sierpnia.

Regulamin, formularze znajdują się TU

– Zależy nam, żeby jak najwięcej naszych organizacji czy grup nieformalnych złożyło wnioski i pozyskało dofinansowanie. Dzięki takim konkursom można zrealizować wiele ciekawych działań – mówi Marta Stachowska, opiekun Sektora 3 Słubice.

Kontakt:

Sektor 3 Słubice

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, ul. T. Kościuszki 1, I piętro budynku biblioteki CP.

Tel. 603 112 487, 884 309 488, 61 82 96 791.

 

 

FIO